Genel Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Genel Forum

Bu sitede her şey var.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kötümser misin gülümser mi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Kötümser misin gülümser mi Empty Kötümser misin gülümser mi C.tesi Şub. 13, 2010 11:14 pm

Tibbiyeli

Admin

Kolay değil belki ama imkansız da değil. Hangi küskünlük bitmemiş hangi dostluk başlamamış ha! Yüreğin senin elinde dostum. İnsanları değiştiremezsin ancak onlara olan düşüncelerini değiştirebilirsin. Herkesi olduğu gibi kabul et sende olması gerektiğince ol. İnancının kazanmasını ondan uzaklaşarak elde etme saçmalığından kurtul.
Hatırla iyiliğin halledemediğini kötülük hiç halledemez ki.
Yüreğine de kaydet bunu; ücretsiz bilettir tebessüm yürek yolculuğunda. Sevgiye davet çıkar sende hadi. Kanaat getir olumsuzlukları eriteceğine.

Geçmişe üzülme. Yaptığın hatalardan ders aldıysan mutlu edebildiysen eğer; bugünü bugünle yaşa. Fakat biraz dur. Hayatına deneyimler eklemen için şart değil yanlışlardan geçmen.

Başkalarının edindikleri doğruları yerleştir zihnine. Ölümün ne zaman geleceğini bilmediğinden yolu uzatıp kaderini zorlama. Güzellikleri de bizzat kendin uygula. Savrulma. Bak! batsa da güneş bıkmamıştır doğmaktan. Sonunda toprak olsa da canlı yorulmamıştır nefes almaktan.

Dostum bedelsiz değildir ki mutluluklar unutma. "O bedellerle olmanın neresi zarar" de yorulma. Dertlere de yenilme hiç galiptir iyilikler sen ilerledikçe.

Sonra sonra benim varlığıyla mutluluk duyduğum güzel dostum bir martının yanında yer al. Gökyüzü meskenin olsun seninde. Kat kendini maviye hayran bakışları çek üzerine. Özgürlüğü uçuşlarınla anlat. Hem kırık olsaydı kanadın ne önemi kalırdı ki genişliği dünyanın. Kaldır başını ve eğilme sakın güçsüzce. Dipsizse de karanlık dal içeri. Öyle bir dal ki sen değil o korksun. "Ne çıkar" deme bir nûrda senden olsun.

GÜLÜMSE!..

Fakat cenneti kazanmışçasına değil tabii;
Doğduğun güzel fıtrat için.
Onun ümmetlerinden biri olarak yaşadığın için.
Duyduğun ezan sesi kıblen Kâbe olduğu için.
Öldüğünde Azrail'le buluşup
Rabb'e kavuşacağın an için.
Hiç değilse be tatlı insan
Razı olduğun ALLAH'ın rızası için
Gülümser misin?

http://geneller.bosfforum.info

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]